Cafer Tayyar Güngör Hoca vefat etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Denizli'nin manevi önderlerinden Cafer Tayyar Güngör Hocaefendi 93 yaşında hakka yürüdü. Cafer Hoca'nın vefat haberi ailesi, milli görüş camiasını ve sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

DENİZLİ’NİN MANEVİ ÖNDERLERİNDEN CAFER TAYYAR GÜNGÖR HOCAEFENDİ 93 YAŞINDA HAKK’A YÜRÜDÜ

Denizli’nin manevi önderlerinden Milli Görüş camiasında da önemli bir yeri olan Cafer Tayyar Güngör Hocaefendi 93 yaşında bugün hakkın rahmetine kavuştu. Cafer Hoca’nın vefat haberi ailesi, milli görüş camiasını ve sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

İslami mücadelenin içinde ömrünü tüketmiş, son nefesine kadar evini ilim meclisi haline getirip gençlerle hemhal olmuş dertlilerden olan Cafer Tayyar Güngör Hoca’nın cenazesi, bugün saat 16.00'da Göveçlik Merkez Camii’nde kılınarak ardından Göveçlik Mezarlığına defnedileceği öğrenildi. 

BAŞKAN GENİŞ: BİRÇOK GENCİMİZİN İSLAM’LA TANIŞMASINA VESİLE OLDU

Cafer Tayyar Güngör Hocaefendinin vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayınlayan Şuurlu Öğretmenler Derneği Denizli Şube Başkanı Ahmet Geniş mesajında şu ifadelere yer verdi; Denizli’mizin Manevi önderlerinden Milli görüşün birçok kademesinde en önde olmuş. İlerlemiş yaşına rağmen ilim meclislerini bırakmayan, sohbetlerinden uzun zaman istifade ettiğimiz, birçok Genç kardeşimizin İslam'la tanışmasına vesile olmuş olan Cafer Tayyar Güngör Hocamız Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin mekanı cennet olsun.

CAFER TAYYAR GÜNGÖR HOCAEFENDİ KİMDİR?

Emekli İmam Cafer Tayyar Güngör Efendi
Cafer hoca, kendisi Denizli’de kayalık camisinde yıllarca diyanette görevli imam olarak islama hizmet etmiş, onlarca hafız yetiştirmiştir. Emekli olduktan sonra yurt dışında fransa, almanya gibi müslümanların yaşadığı bölgelerde ülkemizden görevli imamlık yapmıştır. 1928 doğumlu olup, Denizli'nin yerlisidir.

İslam konusunda Tevhid itikatına çok önem verir.
Birçok konusu taklidi imandan tahkiki imana sahip olmanın inceliklerini, gerçekten sorumlu amel etmenin ve Allah'a gerçek manada kul olmanın erdemlerini birçok tefsir kaynağından başta, Celal Yıldırım - İlmin ışığında asrın kuran tefsiri isimli Tefsir kaynağı olmak üzere, Elmalı Hamdi Yazır tefsirinden dersler yapmaktadır.

Hayatın tümü din, dinin tamamı kulluktan ibarettir düsturuyla hareket etmeyi prensip edinmiş, hassas ve ince titiz bir din anlayışına önemsemektedir.

İslamda imandan çıkaran, kulluktan çıkaran ve bize öğretilmeyen unutturulmuş bir çok konuyu gündeme taşıyıp, kendi düşüncesiyle "Unutulanları, unutanlara, unuttuklarını hatırlatan dersler" ismiyle benimsediği tefsir dersleri yapmaya devam ediyor.

Kendisi öncelikli olarak sağlam katıksız şirksiz bir imana sahip olmayı, hakkıyla ilim öğrenmeyi, ilmiyle amel etmeyi öğütler.
Sizlere Allah'ın selamını her daim iletmekte derslerine önem verilmesini, paylaşılmasını istemektedir.

TRT Diyanet TV için hazırlanan “Bir asır bir çınar” adlı programdan kendisine ayrılan belgesel bölümünü izlemek için aşağıdaki adrese tıklayın

2020 yılı sonlarında geçirdiği beyin kanaması sonucunda yoğun bakıma alınıp, 16 Şubat 2021 de vefat etmiştir.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir DuaÖnceki Haber

Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir Dua

Diyanet Gençlik Merkezlerine Manevi Danışman AlacakSonraki Haber

Diyanet Gençlik Merkezlerine Manevi Danı...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!