DERHAL İPTAL EDİLMELİ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DERHAL İPTAL EDİLMELİ!
TBMM’de bulunan Siyasi Partilerimizin Sayın Genel Başkanları ve Sayın Milletvekilleri,Bizler Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) olarak aziz milletimizin huzurunda sizlere aşağıdaki tespitleri ve çağrıyı yapıyoruz;

AİLEYİ VE SOSYAL BÜNYEMİZİ TAHRİP EDEN DÜZENLEMELER DERHAL İPTAL EDİLMELİ!

TBMM’de bulunan Siyasi Partilerimizin Sayın Genel Başkanları ve Sayın Milletvekilleri,

Bizler Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) olarak aziz milletimizin huzurunda sizlere aşağıdaki tespitleri ve çağrıyı yapıyoruz;

1.    Diyanet İşleri Başkanımızın milletimizin inanç değerleri ile ilgili açıklamasından sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın da Diyanet İşleri Başkanlığının görevi gereği ifade ettiklerine sahip çıkmasını çok olumlu karşıladığımızı belirmiştik.

2.    Bir kısım baro mensuplarının konu ile ilgili yaptığı yakışıksız ve çirkin açıklamaları kabul etmediğimizi çeşitli vesilelerle beyan etmiştik. Ancak bir kısım baroların ve kuruluşların açıklamalarına mesnet teşkil eden İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun o dönemde mecliste bulunan siyasi partilerin tamamının eliyle çıkartıldığını da biliyoruz.

3.    Hangi nedenle olursa olsun Avrupa Birliğine uyum için çıkartılan başta İstanbul Sözleşmesi, CEDAV, Lanzarote Sözleşmesi, Çocuk İstismarını Hukukileştirme Sözleşmesi gibi mevzuatların içerik ve uygulamaları milletimizi ayakta tutan; toplumsal yapımızı, kültürümüzü ve değerlerimizi kökünden tahrip ettiği aşikardır. Bu uygulamaların milletimizin inancına, aile yapısına ve yaşam değerlerine önümüzdeki dönemlerde de aynı şekilde hakaret edip tahrip etmeye devam edeceği de ayan beyan ortaya çıkmıştır.

4.    Bu durumda; hangi taraftan gelirse gelsin suni olarak oluşturulacak eleştirilere aldırmadan, başta aile yapımızı tahrip eden ve 6251 sayılı İstanbul Sözleşmesini mecliste onaylayan kanun ve buna dayalı olarak çıkartılan 6284 Sayılı Kadına Karşı Şiddeti Önleme kanunları, ayrıca zinanın yeniden suç sayılması da dahil olmak üzere, yüzde 99’u Müslüman olan milletimizin değerleri ile çelişen, sosyal bünyemizi tahrip eden bu tür kanun ve düzenlemelerin tamamının şu anda mecliste bulunan tüm siyasi partiler tarafından ivedilikle kaldırılmasını ve yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz. 

5.    Milletimiz tarafından seçim yoluyla kendi inanç değerlerini korumakla görevlendirilen iktidar ve meclisteki siyasi partiler, bu yanlış mevzuatları ivedilikle düzeltmediği veya kaldırmadığı takdirde hem milletimiz hem tarih hem de Rabbimizin önünde hesap veremeyeceklerini bilmelidirler.

Selam, hidayete tabi olanların üzerine olsun.

Din Görevlileri Birliği Derneği

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eski Diyanet İşleri Başkanı M. Said Yazıcıoğlu'ndan açıklamalarÖnceki Haber

Eski Diyanet İşleri Başkanı M. Said Yazı...

100 yaş üzeri hanımlara 'Anneler Günü' ziyaretiSonraki Haber

100 yaş üzeri hanımlara 'Anneler Günü' z...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!