Diyanet Öğrencileri, 'İyilik' için ilmek atıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyanet Öğrencileri, 'İyilik' için ilmek atıyor
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ferda Koleji Anaokulu öğrencileri, "İlmek İlmek İyilik" projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere atkı, anneleri de evde bere ve eldiven örüyor.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ferda Koleji Anaokulu öğrencileri, İlmek İlmek İyilik projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere atkı, anneleri de evde bere ve eldiven örüyor.

Anaokulu öğretmenleri tarafından su şişesi ve dil çubuğu kullanılarak hazırlanan aparatla örgü örmeyi öğrenen öğrenciler, el emeği, göz nuruyla hazırladıkları kışlık giyecekleri kendileri gibi küçük çocuklara gönderiyor.

(TDV) Ferda Koleji Anaokulu Müdürü Esra Tunç Samsa, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ihtiyaç sahibi çocukların kışı daha rahat geçirebilmeleri için başlattığı İlmek İlmek İyilik Projesine destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Kışın etkisini göstermesiyle birlikte bölgede atkı, bere ve eldiven gibi kışlık kıyafet ihtiyacının daha çok hissedildiğini dile getiren Samsa, projeyi ilk olarak velilere duyurduklarını ve çok olumlu dönüşler aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Anaokulu öğrencilerimizin ailelerin ördükleri atkı, bere ve eldivenlerle ilgilendiklerini öğrendik. Projeyi okul içerisine taşımaya karar verdik. Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ve çocuklara hiçbir şekilde zarar vermeyecek basit bir aparatla örgü eğitimi verdik. Kısa bir süre içerisinde atkı örmeyi öğrenen çocuklarımız şimdi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde maddi imkansızlıklar nedeniyle kışlık giysi almakta güçlük çeken kardeşleri için bere, anneleri de evden destek vererek bere ve eldiven örüyor. Anaokulu bölümümüzde 50 öğrenci var. Anaokulumuzdaki 3-6 yaş öğrencilerimiz okulda üreterek ve kolej bünyesindeki ilkokuldan liseye tüm öğrencilerimizde evden destek verecekler. Yaklaşık 1000 takım atkı, bere ve eldiveni tamamlayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.”

Anaokulu Öğretmeni Elif Gökçe de çocukların el ve kas becerilerini geliştirmeye yönelik bir çalışma olduğunu söyledi.

Etkinliğin, öğrencilere aynı zamanda küçük yaşta hayırseverlilik bilinci kazandıracağına inandıklarını ve o nedenle anaokulu öğrencilerinin vermiş olduğu bu desteği önemsediklerini ifade eden Gökçe, “Çocuklarımız atkı örmeye ilk başladıklarında biraz zorlandılar. Ama şuan tüm öğretmenlerimizin kontrolünde çok güzel ve hızlı bir şekilde örebiliyorlar. Yine zorlandıkları noktalarda bizler destek oluyoruz. Onlarda eğlenerek ve zevkle bu işi yapıyorlar” şeklinde konuştu.

5 yaşındaki Ahmet Tuğra Meriç, “Kışın kardeşlerimiz üşümesin diye atkı örüyorum. Havalar çok soğudu. Üşütüp hasta olmalarını istemiyorum” dedi.

Gülsema İnan da “Biz sıcak evlerimizde dururken kardeşlerimizin üşümesini istemiyorum. Onun içinde öğretmenlerimizle birlikte onlara atkı, bere ve eldiven örüyorum” diye konuştu.

Örülen atkı, bere ve eldivenler Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki illerde yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Diyanet


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Evden Kur'an Öğreniyorum 1. Tur Sona ErdiÖnceki Haber

Evden Kur'an Öğreniyorum 1. Tur Sona Erd...

08 Ocak 2021 Tarihli Cuma HutbesiSonraki Haber

08 Ocak 2021 Tarihli Cuma Hutbesi

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!