Reklamı Geç
KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Kur'an'ı yakan kafir cezasız mı kalacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kur'an'ı yakan kafir cezasız mı kalacak?
Mil-Diyanet Sen Giresun Şubesi Başkanı Celalettin Ocak, İsveç'teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'i 'ifade özgürlüğü' bahanesine sığınarak yakan Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan’a tepki gösterdi. 
Mil-Diyanet Sen Giresun Şubesi Başkanı Celalettin Ocak, Danimarka'da Müslümanlara ve Kur'an-ı Kerim'e yönelik eylemleriyle tanınan aşırı sağcı ve ırkçı Sıkı Yön Partisi'nin lideri Rasmus Paludan’ın provokatif eylemini şiddetle kınadı. 

Duyarsız ve provokatif eylemin dünya genelindeki 1,5 milyardan fazla Müslümanın dini hassasiyetlerini rencide ettiğini belirten Ocak yaptığı yazılı açıklamada, “İsveçli bir politikacı ve avukat Rasmus Paludan göstere göstere Kur’an-ı Kerim’i yaktı ve İsveç hükûmeti buna seyirci kaldı. 

Önce, Türkiye Büyükelçiliği önünde Hz. Peygamber’e (s.a.s) yönelik hakaret içeren bir karikatür açtı bu kafir. Kur’an’ı yakacağını ilan ettiğinde, İsveç Dışişleri Bakanı 'Kur’an yakılması ifade özgürlüğüne girer' diyerek saçmaladı. 'Müslüman Türkler ve Kürtleri burada istemiyorum' diyen kafir, sonunda Türkiye Konsolosluğu önünde Kur'an-ı Kerim’i yaktı. 

Müslümanlar olarak elbette tepki göstereceğiz, lanet okuyacağız, buğzedeceğiz. Çünkü elimizden ancak bu geliyor. Ancak, Devlet büyüklerimiz İsveç hükûmetine hemen haddini bildirmelidir. İsveç’in Ankara Büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığı’na çağırılmasını Mil-Diyanet Sen olarak olumlu buluyoruz ama kutsal kitabımıza yapılan bu densizliğe seyirci kalan İsveç hükûmetine karşı daha ciddi yaptırımların uygulanması gerektiğini ifade ediyoruz. 

Mil-Diyanet Sen olarak, Kur’an’ı yakan bu alçak kafiri ve bu menfur eylemi adeta destekleyen İsveç hükûmetini lanetliyoruz. Ayrıca, İsveç hükûmetine, dans icat ettiklerinde yazdığı bir mektupla Fransa’ya 100 yıl dansı unutturan Kanuni Sultan Süleyman’ı hatırlatıyoruz.” ifadelerine yer verdi.  

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Süleymancılar, dolandırıcılıkla suçlanan o isimleri cemaatten attıÖnceki Haber

Süleymancılar, dolandırıcılıkla suçlanan...

Hac ön kayıt süresi uzatıldıSonraki Haber

Hac ön kayıt süresi uzatıldı

KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!