Reklamı Geç
KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Din-Bir-Sen, Vekil İmamların Kadro Talebi Süre Şartına Takılmasın

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Din-Bir-Sen, Vekil İmamların Kadro Talebi Süre Şartına Takılmasın
Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, kadro talebi devam eden vekil imamların kadroya alınmasında herhangi bir süre şartının olmaması gerektiğini söyledi.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, kadro talebi devam eden vekil imamların kadroya alınmasında herhangi bir süre şartının olmaması gerektiğini söyledi.

Kamudaki sözleşmelilerin kadroya alınma süreciyle ilgili bir açıklama yapan Özdemir, “Devletimiz kamudaki sözleşmeli personelin kadrolu olması ve çalışma barışının sağlanması adına önemli adımlar atmaktadır. Vekil imamların kadro talebi de uzun zamandır dile getirdiğimiz bir konudur. Bu talebin de acilen karşılanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu süreçte, vekil imamların kadroya alınmasında bir çalışma süresi şartı getirileceği yönünde duyumlar aldıklarını belirten Yusuf Özdemir, “1800 gün çalışan vekil imamlarımıza kadro verileceği, 1800 gün çalışamayan vekil imamlarımızın kadrodan yararlanamayacağı şeklinde bilgiye ulaştık. Din--Bir Sen olarak vekil imamlar için süre şartı aranmaksızın kadro istediğimizi dile getiriyoruz. Vekil imamlarımız puan şartı aranmaksızın, DHBT ve KPSS şartına tabi tutulmadan ve özellikle süre şartı aranmadan kadroya alınmalarıdır” dedi.

Vekil imamların çalışma şekline yönelik de bilgi veren Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, şunları söyledi: “Kadrolu din görevlileri ile aynı ortamda çalışan ama aynı şartlara sahip olamayan vekil imamlar görev süreleri bittiğinde ne yazık ki kapı önüne konuluyor, ‘ihtiyaç duyduğumuzda sizi çağırıyoruz’ deniliyor. Bu durum Vekil imamlarımızın sosyal huzurunu da aile huzurunu da ciddi manada yaralıyor.” Hükümetin kamu görevlilerine yönelik birçok önemli adım attığını da belirten Özdemir, sayıları yüksek olmayan vekil imamların mahrum bırakılmaması gerektiğini, onların kadro talebinin karşılanmasının da din görevlileri açısından önemli adım olacağını kaydetti.

Yetkili sendikanın sorunları çözmek yerine sorunlardan beslenen bir anlayışla hareket ettiğini belirten Yusuf Özdemir, sonuç almanın ve etkinin yetkide değil etkide olduğunu, din görevlilerinin taleplerini dile getiren ve takipçisi olanın Din-Bir-Sen olduğunu dile getirdi. Din-Bir-Sen olarak dile getirip takibini yaptıkları sorunların çözüme kavuştuğunu hatırlatan Özdemir, bundan sonra da bu şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
13 Ocak 2022 Tarihli Cuma HutbesiÖnceki Haber

13 Ocak 2022 Tarihli Cuma Hutbesi

Ek zam geliyorSonraki Haber

Ek zam geliyor

KURBAN PAYLAŞMAKTIR

Haber Yorumları

 • Mehmet03-02-2023 07:59

  Vekil imama fahribkuran kursu hovasina kadro vermek 16 bin mezun veren ilahiyata ihanet ve bölmektir.Bu ulkrnin diyaneti adaleti liyakati bitirip torpilyapatda gençlikte deist olur.Yillarca sinava giripkazanamayan ama torpilli olanlari memur yapmak.Dine en fazla zarar veren dindarim diyen bizler olmayalim

 • Mehmet17-01-2023 08:21

  Vekillerin ne özelliği var süre şartı diyorsunuz zaten bedava kadro ondada bı zahmet yıl şartı olsun ücretli öğretmen aldigindada yıl şartı aradılar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!