İsmail Ağa Cemaatinden Kamuoyu Duyurusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İsmail Ağa Cemaatinden Kamuoyu Duyurusu
Son günlerde Cübbeli Ahmet'in İmam Hatipler aleyhine söylemleri çok tepki alınca İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı ve İstişare Kurulundan resmi açıklama geldi.

Bizler İsmailağa Camiası olarak, bu ülkede devleti ve milleti ile uyum içerisinde 150 küsur yıllık geçmişe sahip bir cemaatiz.

Gerek başımızdaki büyükler gerekse camia mensupları siyasi, iktisadi ve devletle olan münasebetlerde bugüne kadar birlik ve beraberliğimizi bozacak hiçbir oluşumun içinde asla bulunmamıştır. Ayrıca ehl-i sünnet ve’l-cemaat inancına hizmet eden her kişi ve kuruluşun da yanında olmayı kendisine şiar edinmiştir.

Dinimizi ayakta tutabilmek için bin bir zahmet ve sıkıntılarla kurulmuş olan İmam Hatip Liseleri, İlahiyat Fakülteleri ve bu alanda hizmet veren kuruluşların da hep yanında bulunmaya ve desteklemeye özen göstermiştir.

Kişisel ve mevzî birtakım yanlış ve eksikleri, abartarak bu güzide kuruluşların tamamına veya hizmet eden kıymetli âlim ve bilim adamlarına mâl etmeyi vahim bir hata olarak görmekteyiz.

Ancak bunun yanında; dini sahada etkili ve yetkili Türkiye İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi’nin ve akademisyenlerden pek çoğunun tutum ve davranışları bizi ve halkımızı son derece endişeye sevk etmektedir. İlahiyat kürsülerinde ahkâm keserek; bazı ayetlerin Kur’an’da olmaması gerektiğini savunan, Musa (Aleyhisselâm) ile Hızır (Aleyhisselâm) arasında geçen ayetleri Kur’an’a sokulmuş hikâyeler olarak lanse eden, kabir azabını yok sayan ve benzeri gibi daha onlarca Nass’ı inkâr edenleri kınamamaları ve hatta görmezden gelmeleri bizi ve Müslüman halkımızı kendilerine karşı itimatsızlık ve ümitsizliğe sevk etmektedir.

Zaman zaman açık oturumlarda, sosyal medya, Whatsapp gibi yayın organlarında yapılan görüntülü konuşmalar, yazışmalar neticesinde; görüntü, şekil ve üsluba bakılarak camiamızın bu kıymetli müesseselere karşı olduğu görüşü yayılmakta, neticede haksız bir suçlama ile karşı karşıya kalmaktayız. Bu durum da bizi son derece üzmektedir.

Camiamızın resmi temsilcisi İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, özelde de İstişare Kuruludur. Bunun dışında camiamız adına bizleri bu iki merciden başka temsil eden bir kişi veya kuruluş mevzu bahis değildir.

Kamuoyuna ve ilgililere saygıyla duyurulur.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı ve İstişare Kurulu

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 1
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Cübbeli Ahmet hocaya İmam Hatip sorusu!Önceki Haber

Cübbeli Ahmet hocaya İmam Hatip sorusu!

Cemevi açılışında Diyanet'e saldırı! 'Eline beline, diline sahip çık' diye yola koyulanlar, Diyanet'i hedef aldılar...Sonraki Haber

Cemevi açılışında Diyanet'e saldırı! 'El...

Haber Yorumları

 • Vayandaş26-09-2021 12:43

  Cemeatınızı rahatsız edecek derecede konuşan kişilere cevabınızı yayınlarsanız iyi olur elbette bir çuval cevizin içinde bozuk olanlarda olabilir bu her dönemde olmuştur

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!