Kaş Din Görevlilerinden İdlib İyilik Konutlarına Bağış

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kaş Din Görevlilerinden İdlib İyilik Konutlarına Bağış
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye'nin İdlib kentinde savaş mağduru aileler için "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" temasıyla inşa edilen İyilik Konutlarına, Antalya Kaş İlçe Müftülüğü din görevlileri ile hayırseverler ‘’11 konut bedeli’’ bağışta bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye'nin İdlib kentinde savaş mağduru aileler için "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" temasıyla inşa edilen İyilik Konutlarına, Antalya Kaş İlçe Müftülüğü din görevlileri ile hayırseverler ‘’11 konut bedeli’’ bağışta bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı Kaş Şubesi ve Din görevlileri iş birliğinde yürütülen çalışma kapsamında hayırseverler ve din görevlilerinin bağışlarıyla toplanan ‘’11 iyilik konutu bedeli’’ Türkiye Diyanet Vakfı Kaş Şubesi Yöneticileri Şube Müdürü Halil Başarı ve Şef Muhiddin Tüzer tarafından Kaş İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kaş Şubesi Başkanı Turgut Topaloğlu’na teslim edildi.

MÜFTÜ TOPALOĞLU ; HİÇBİR ŞEY YAPMAMA HAKKINA SAHİPSİNİZ AMA YAPACAĞINIZ HER İYİLİK BİR GÜN KARŞINIZA ÇIKACAKTIR VE SİZİ BULACAKTIR."

İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şubesi Başkanı Turgut Topaloğlu; "Kaş İlçe Müftülüğü din gönüllülerimiz ve hayırseverler Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye’de savaş mağdurlarına yönelik 'Bir İyilik Sıcak Bir Yuva' sloganıyla yürüttüğü iyilik konutları projesine destek oldu.

Topaloğlu; "Gerçekten çok üzüldük. İçimiz parçalandı. Buradaki aileler çok ciddi yaşam savaşı veriyor. Bölgedeki savaşın yeni başladığı değerlendirmesinde bulunan Topaloğlu, "İnsanların gıda ve barınma gibi acil temel ihtiyaçları var. Hiçbir şey yapmama hakkına sahipsiniz ama yapacağınız her iyilik bir gün karşınıza çıkacaktır ve sizi bulacaktır." diye konuştu.

Derme çatma çadırlarda yaşayan insanların en ufak bir iyiliğe dahi ihtiyacı olduğunu belirten Topaloğlu, "Kardeşlerimizi unutmamamız gerekiyor. Kimse isteyerek burada doğmadı. Bu insanlarla kardeş olduğumuzu unutmamamız lazım." dedi.

Kış şartlarının etkisini artırması ve etkili olan yağışlarla birlikte bölge halkının en önemli ihtiyaçları arasında barınma yer alıyor. Yaşam alanları olan çadırlar sular altında kalan, kışın soğuk, yağmur ve çamurla, yazın sıcakla mücadele etmek zorunda kalan aileler başlarını sokacak bir yer bulmakta çok büyük sıkıntı yaşıyor. Vakfımız öncülüğünde yürütülen İyilik Konutları projesiyle savaş mağduru ailelerimizi sıcak bir yuvaya kavuşturmayı amaçladık. Bu konuda hayırseverlerimiz ve din görevlilerimiz çok büyük fedakarlıklar yaptılar. Adeta hayırda yarıştılar. Vakfımız, din görevlilerimiz ve hayırseverler tarafından toplanan yardımlarda bunun en güzel göstergesi.

Türk Milletinin hayırda adeta yarıştığını ifade eden Müftü Topaloğlu, "Suriye’de savaşın başladığı günden bu yana eğitimden hayrî hizmetlere kadar pek çok alanda savaş mağduru ailelere destek olan Türkiye Diyanet Vakfımız, ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi veren aileler için başlattığı 'Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva' kampanyası ile başta yetim ve engelli aileler olmak üzere savaş mağduru ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Ben özverili çalışmalarından ve yardımlarından dolayı din görevlisi arkadaşlarıma , hayırseverlere teşekkür ediyorum . dedi.

Kaynak:Dini Haberler


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Denizli'de imamın tayini Cemaati isyan ettirdiÖnceki Haber

Denizli'de imamın tayini Cemaati isyan e...

UYANMAK İÇİN OKUMAK ŞART!Sonraki Haber

UYANMAK İÇİN OKUMAK ŞART!

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!