Millî Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yarıyıl tatili açıklaması!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Millî Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yarıyıl tatili açıklaması!
Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatili ile ilgili kararı son dakika olarak duyurdu. 22 Ocak-6 Şubat tarihlerindeki tatilde. MEB, yeni bir dijital platform oluşturdu ve ÖBA’yı (Öğretmen Bilişim Ağı) ilk kez yarıyıl tatilinde uygulayacak.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, öğretmenlerin 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında kendileri için hazırlanan hizmet içi eğitim faaliyetlerine Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden katılabileceği belirtildi.

Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sunulan eğitim konularından birine ya da daha fazlasına katılabilecek. Seminerleri tamamlayan öğretmenlere "seminer katılım belgesi" MEBBİS hizmet içi eğitim modülünden e-sertifika olarak verilecek.

Dokuz farklı konuda eğitim imkanı sağlandı

Bu dönemde erişime dokuz farklı konuda eğitim imkânı sağlandı.

Eğitim imkanı sağlanan konular şu şekilde:

"Fikrî ve Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi, İklim Değişikliği ve Çevre Eğitimi, İlk Yardım Eğitimi, Kütüphane Organizasyonu ve Kullanımı Eğitimi, İngilizce Dil Sistemi Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi, Geçici Koruma Statüsündeki Çocuklara Yönelik Rehberlik Hizmetleri Eğitimi, Geçici Koruma Statüsündeki Çocuklarla Psikolojik Danışma Becerileri Eğitimi, Dijital Becerilerin Geliştirilmesi Eğitimi ve Etkinlik Temelli Ders Tasarımı Eğitimi."

Son 10 yılın en yüksek kişi başı eğitim saatine ulaşıldı

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Daha önce de açıkladığım gibi bu dönem odaklandığımız konuların başında öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerinin çok boyutlu desteklenmesi yer almaktadır. Bu kapsamda çok boyutlu adım atıyoruz. Bu attığımız adımların sonuçlara olumlu yansımasını görmekten mutluluk duyuyorum." dedi.

2021 yılında gerçekleştirilen eğitimlere katılan öğretmen sayısının 2020 yılına göre yüzde 134 arttığını, bu artışla son 10 yılın en yüksek kişi başı eğitim saatine ulaşıldığını ifade eden Özer, "Buna göre öğretmen başına eğitim saati, 2020 yılında 41,6 saat iken bu oran 2021 yılında yüzde 125 artışla 93,4 saate ulaştı. Bu süreçleri başarı ile yürüten Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum."  dedi.

Özer, 2022 yılında öğretmenlerin uzaktan eğitimde eğitim seçeneklerini zenginleştirmek için Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA) kurduklarını belirterek bu platformun ilk kez 24 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri arasındaki iki haftalık yarıyıl tatilinde kullanılacağını ifade etti.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
3600 ile maaşlara 1.311 TL zam müjdesiÖnceki Haber

3600 ile maaşlara 1.311 TL zam müjdesi

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! BES sisteminde dikkat çeken değişiklikSonraki Haber

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! BES sist...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!