Mısırlı bir aileden 8 Kur’an hafızı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mısırlı bir aileden 8 Kur’an hafızı
Mısırlı genç bir ailenin 8 çocuğu Kur’an hafızı ve Vahiy Kelamı ile büyüdüler.

Muhammed al-Fardi, Mısır'ın Doğu Eyaletinde yaşayan 37 yaşındaki Mısırlı bir babadır ve Kur’an hafızı dört kızı ve dört oğlu vardır.

Muhammed al-Fardi çocukları hakkında şöyle söyledi: Bütün çocuklarım El Ezher'de eğitimin farklı aşamalarında okuyor. En büyük kızım "Mani" orta ikinci sınıfta ve çok şükür ki tüm Kur’an hafızı, ikinci çocuğum Rahab da ilkokul altıncı sınıfta okuyor ve Bakara Suresi hariç tüm Kur’an surelerini ezberledi. Hazem üçüncü çocuğum da ilkokul beşinci sınıfta okuyor ve Kur'an-ı Kerim'in 15 cüzünü ezberdir. Kur’anı gece gündüz tertille tilavet ediyor. Usta Abdül Basit Abdül Samed'ın tilavetini taklit ediyor ve her cuma köyün büyük camisinde Kur’an okuyor. Köylüler de onun tilavetini dinlemek için camide toplanır ve köylüler arasında özel bir yeri vardır.

Çocuklarının çok küçük yaşlarda Kur’an ezberlemeye başladığını ve iyi konuşmayı öğrenir öğrenmez Kur’an'ı ezberlemeye başladıklarını söylüyor.

Ailenin dördüncü çocuğu hakkında da şunları söyledi: Ailenin diğer bir üyesi 8 yaşındaki "Seyf", Şeyh Mahmud El-Kazaz'ın sesini taklit etmekte ve halk arasında üne kavuşmuştur.

Hazem kendi Kur’an faaliyetleri hakkında şunları söyledi: Kur’anın 15 cüzünü ezberim. Cemaat namazlarına çok önem veriyorum hergün sabah saat 6:00 da Kur’an sınıfında bulunmak için evden çıkıyorum. Kışın aşırı soğuğu da beni durdurmuyor. Tüm Kur’anı ezberlemek ve çeşitli Kur’an kıraatlarını ve tefsirlerini öğrenmek istiyorum.

Hazem Usta Abdül Basit Abdül Samed'ın sesini çok sevdiğini ve bu nedenle tilavetini taklit ettiğini ve gelecekte ünlü bir kâri ve doktor olmayı dilediğini söylüyor.

Ailenin yaşadığı köyde Kur’an hafızlarından Şeyh Muhammed Abdul Al ‘’Bu iki kardeş sadece Vahiy Kelamını ezberlemekle kalmıyor, aynı zamanda kız kardeşleri de Kur’an hafızıdır ve özellikle Kur’an hafızı ablaları Kur’an'ı iki kez hatim etti. Bu nedenle, tüm ebeveynlerin bu ailenin örneğini takip etmelerini ve çocuklarını çocukluktan itibaren Kur’an'ı ezberlemeye sevk etmelerini umuyoruz.’’ dedi.

Kaynak:İqna

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ayar ailesinin acı günüÖnceki Haber

Ayar ailesinin acı günü

Suriyeli Çocuklar Geceleri Nerede Uyuyor?Sonraki Haber

Suriyeli Çocuklar Geceleri Nerede Uyuyor...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!