Ramazan Tolan Şanlıurfa Müftüsü oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ramazan Tolan Şanlıurfa Müftüsü oldu
Şanlıurfa'nın yeni müftüsü Ramazan Tolan oldu. Şırnak İl Müftüsü olarak görev yapmakta olan Ramazan Tolan, Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayınlanan il müftüleri atama kararnamesiyle Şanlıurfa İl Müftülüğü'ne atandı. Ramazan Tolan kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır?

Şanlıurfa'nın yeni müftüsü Ramazan Tolan oldu. 8 Aralık 2016 tarihinden bu yana Şırnak İl Müftüsü olarak görev yapmakta olan Ramazan Tolan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan İl Müftüleri Atama Kararları kararnamesiyle Şanlıurfa İl Müftüsü olarak atandı. 

İl müftüleri atama kararnamesiyle Şanlıurfa İl Müftüsü olarak atanan Ramazan Tolan kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, nerelerde ve hangi unvanlarda görev yapmıştır? Şanlıurfa'nın yeni müftüsü Ramazan Tolan'ı yakından tanıyalım. 

 

RAMAZAN TOLAN KİMDİR? 

1961 de Elazığ ili Maden İlçesi Kaşlıca Köyü’nde doğdu. İlkokulu Köyünde Ortaokulu Maden İlçesinde tamamladı. 1980 yılında  Elazığ İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi’ni bitirdi. Aynı yıl girdiği Müftülük ve Vaizlik Sınavını kazanarak 05.11.1985 de Antalya H. Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi’nde 3 ay Hizmet öncesi Kurs gördü.

19 Ocak 1986 da Bitlis İli Adilcevaz İlçesi Vaizliğine atandı.1 Nisan 1986 - 1 Ağustos 1987 tarihleri arasında Ankara Polatlı ve Şanlıurfa’da muvazzaf askerlik görevini tamamladı.1989 Ağustos ayında Bitlis İli Mutki İlçesine İlçe Müftüsü olarak atandı.

1991 Ekim ayında Elazığ İli Alacakaya İlçe Müftülüğüne,1996 yılında aynı ilin Karakoçan İlçe Müftülüğü'ne, 05.09.2005 yılında  Kahramanmaraş İli Elbistan İlçe Müftülüğü’ne,06.09.2011 tarihinde Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğüne, 15.01.2012 tarihinde Diyarbakır İl Müftü Yardımcılığına daha sonra 27.08.2012 tarihinde tekrar Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı.

08.12.2016 tarihinde Şırnak İl Müftülüğüne atanan Müftü TOLAN, 20 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan İl Müftüleri Atama Kararları Şanlıurfa İl Müftülüğüne tanmıştır...

Evli ve dört çocuk babası olup Arapça bilmektedir.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mehmet Taştan Şırnak Müftüsü olduÖnceki Haber

Mehmet Taştan Şırnak Müftüsü oldu

Nazif Fethi Yalçınkaya Antalya Müftüsü olduSonraki Haber

Nazif Fethi Yalçınkaya Antalya Müftüsü o...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!