Sansasyonel çıkışlarla gündem olmak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sansasyonel çıkışlarla gündem olmak
Garip, ölçüsüz ve sorumsuz çıkışlarıyla sürekli tartışılan İlhami Güler şimdi de Hz. Hasan hakkında söylediği çirkin sözlerle gündem oldu.

Sansasyonel çıkışlarla gündem olmak ilahiyat hocalarının tarzı olmamalı!

İslami sembol ve değerlerin sürekli biçimde kısır çekişme ve tartışma ortamlarına malzeme edilmesi yanlışına ilahiyat hocalarının katkısı inkar edilemez boyutta. Dinin asıllarına, temellerine yönelik her konuyu uluorta tartışma masasına meze haline getiren çıkışlar yaparak adlarından söz ettirmeyi seven bir takım isimler gündemden hiç eksik olmuyor. 

Sahip oldukları dini bilgiyi insanların ıslahına, daha muttaki bir hayata yönelmelerine katkı sağlayacak şekilde sunmak yerine adeta sürekli olarak şaşırtmaya, kargaşa çıkartmaya, hiç dinmeyen bir cedel ortamının tesisine adayan bu isimlerden biri de Ankara İlahiyat Fakültesi hocalarından Prof. Dr. İlhami Güler. 

Tarihselcilik adı verilen Kuran’a sapkın yaklaşım tarzının önde gelen temsilcilerinden biri olarak tanınan İlhami Güler muhtemelen, sözleriyle, konuşmalarıyla kendince insanları düşünmeye, sorgulamaya sevk ettiğini zannediyor olmalı. Ama ne yazık ki umursamaz tutumu, ölçüsüz yaklaşımları ile dinin temellerine saldıran bir pozisyona oturmakta. 

İşte ‘hocamız’ bugünlerde yine akıl almaz bir çıkışla gündem belirlemeyi başarmış durumda! Cinsel istismar tartışmalarının ortasında Hz. Hasan (r) hakkında sarfettiği sözlerle yine yoğun tepkilerin odağı haline geldi.

Resulullah’ın (s) torunu Hz. Hasan hakkında menfaat ve şehvet düşkünlüğü imasında bulunan sözlerine gelen tepkiler karşısında özür dilemek zorunda kaldı ama ardı ardına bunca çam deviren İlhami Güler’in özrü bir mana ifade etmedi. 

Hiç kuşkusuz İslami kimliğe, değerlere, Müslümanların samimiyeti ve saflığına bu kadar zarar veren bu tutumun İslam düşmanlarının tuzakları ve saldırılarından bile daha etkili sonuçlar doğurduğu görmezden gelinemez. 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Birgün’ün kadrolu İmam Hatip düşmanıÖnceki Haber

Birgün’ün kadrolu İmam Hatip düşmanı

DHBT, 27 Aralık'ta yapılacakSonraki Haber

DHBT, 27 Aralık'ta yapılacak

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!