Birgün’ün kadrolu İmam Hatip düşmanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Birgün’ün kadrolu İmam Hatip düşmanı
Birgün gazetesi ve yazarları İslam’a olan düşmanlıklarını İmam Hatip okulları üzerinden mütemadiyen algı oluşturmaya dönük haberler yaparak göstermeye devam ediyorlar.

Birgün gazetesi ve çevresinin İslam’a ve Müslümanlara bakışı aşikâr, lakin öyle bir yazarları var ki güne İmam Hatip liseleri ile başlayıp bitiren, durdurak bilmeden İmam Hatipliler üzerine algı operasyonu yapan bir yazar. Mütemadiyen İmam Hatiplere kin kusan İmam Hatiplerin yayılmasından, öğrencilerin tercih etmesinden duyduğu rahatsızlığı belirten bu yazarın acaba başka bir işi yok mu diye sormadan edemiyor okuyanlar.

Daha çok eğitim alanında haberler yaptığı anlaşılan Mustafa Kömüş adındaki Birgün yazarının eğitimden anladığı, İmam Hatipler hakkında dezenformasyon haber yapmaktan öte bir şey değil. Sayın Kömüş’ün haberlerine bakılınca fark ediyoruz ki “eğitim sektörünün en büyük ve kadim problemi(!) İmam Hatipler.”

Son dönemde İmam Hatiplilere alçakça iftirada bulunanların cesaretlerine şahit olduğumuzda bu tarz haberlerin ve habercilerin toplumda ne anlam ifade ettiğini rahatlıkla görebiliyoruz. İmam Hatipler üzerinde olumsuz algı üretmeyi hedefleyen bu haberler sadece İmam Hatipler hakkında atılan birer iftiradan öte İmam Hatiplere karşı kinlerini kusmaya hazır olanlara da cesaret verdiği açık. Her yıl sınav sonuçlarında dereceye giren İmam Hatip öğrencilerini gördüklerinde kinlerinin daha da arttığını tahmin edebildiğimiz bu haberci tayfasının kinlerine iftiralarına aldırmadan yetkilileri İmam Hatiplerin kalitesini arttırmaya ve İmam Hatip nesline olan güveni daha da arttıracak çalışmalar yapmaya davet ediyoruz.

Sözkonusu yazarın haberlerinden birkaç örnek:

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Teşkilatı Kucaklayan SendikaÖnceki Haber

Teşkilatı Kucaklayan Sendika

Sansasyonel çıkışlarla gündem olmakSonraki Haber

Sansasyonel çıkışlarla gündem olmak

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!