Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışmasının ödülleri verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışmasının ödülleri verildi
‘Kaybedeni Olmayan’ Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışmasının ödül töreni düzenlendi. Kitap okuma yarışmasının Giresun ödülleri sahiplerini buldu.

AYDINLIK YARINLARA KİTAP OKUMA YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ

‘KAYBEDENİ OLMAYAN’ YARIŞMANIN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

“ KİTAP OKUMA YARIŞMASININ GİRESUN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU ”

 GİRESUN ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU .


 GİRESUN - Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) ve Hayrat Vakfı tarafından düzenlenen “Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmaya katılan Aksu 15 temmuz Şehitler Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Ahmet Özdemir'in sunuculuğu ile Tören gerçekleştirildi.
 
 184 BİN ÖĞRENCİ KATILDI
Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) ve Hayrat Vakfı tarafından Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ve Türkiye Genelinde 184 bin kişinin, Giresunda ise 828 kişinin katıldığı “Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

 İSTİKLAL MARŞI

Giresun’da Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde düzenlenen törene kent protokolü, öğrenci ve veliler yoğun bir katılım gösterdi. İstiklal Marşının okunmasının ardından Giresun Üniversitesinde öğrenci olan Afrika-Gambialı Seyko NJİE Kur’an-ı Kerim okudu. Ardından ULUED Karadeniz Bölge Temsilcisi Fazlı Zenbil konuşma yaptı. ULUED olarak milli ve manevi değerleri gençlerimize daha fazla ulaştırabilmek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti ve ahlak, şuur ve imani değerlerin toplum için önemini anlattı.

Hayrat Vakfı Rize temsilcisi Yusuf Algan ise ilk emri Oku olan Kuran-ı Kerim'i öğrenmenin önemine ve yaklaşan yaz ayında yapılacak yaz çalışmalarının bu eğitim için fırsat olduğundan bahsetti.

 PROTOKOLÜN KONUŞMALARI İLGİYLE TAKİP EDİLDİ
Ardından protokolde bulunan Mustafa Kemal Ortaokul Müdürü Zeki Soylu, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem ve Giresun Eğitime Destek Platformu Başkanı Abdullah Önal da yarışma ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktardılar.

Öğretmenler adına, Dereli Yüce İmam Hatip Ortaokulu Yarışma Koordinatörü tarafından bir teşekkür konuşması yapıldı.

 TİYATRO GÖSTERİSİ
Halil Katmerlikaya ve ekibi tarafından sergilenen tiyatro büyük yankı uyandırdı.

 ÖDÜL VE HEDİYE YAĞMURU
Giresun Hayrat Vakfı Temsilcisi Erdoğan Kara'nın katılımcılara ve öğrencilere teşekkür konuşmasının ardından İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilere farklı miktarlarda para ve kitap ödülleri verildi.

Öğrencileri yetiştiren ve yarışmaya hazırlayan  öğretmen ve idarecilere Osmanlı Türkçesi Mealli Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Ayrıca törene katılan tüm katılımcılara elifba hediye edildi.

 TOPLU HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ
Ödüllerini alan ve sevinçleri yüzlerinden okunan öğrenciler, benzer okuma yarışmalarının sık sık tekrarlanması isteğinde bulunurken, toplu çekilen hatıra fotoğrafları ile program son buldu.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şehzadebaşı Camii Müezzin Kayyımı Murat Özoğlu Hakk'a YürüdüÖnceki Haber

Şehzadebaşı Camii Müezzin Kayyımı Murat...

Memur ve emekli 3 Haziran'ı bekliyor! İşte son hesaplarSonraki Haber

Memur ve emekli 3 Haziran'ı bekliyor! İş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!