DHBT Mülakat Sınavı İptal Edilsin

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DHBT Mülakat Sınavı İptal Edilsin
Din-Bir-Sen Genel Başkan yardımcısı Yusuf Adli bir dizi ziyaret için Van'a geldi. Van’ da sendika binasında il yönetimi ile bir araya gelen Yusuf Adli  açıklamalarında bu yıl yapılan 4/B sözleşmeli imam hatip Müezzin kayyum ve Kur'an kursu öğreticisi alım sınavlarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki komisyonlarda adaletsizlik yapıldığını dile getirdi.

Din-Bir-Sen Genel Başkan yardımcısı Yusuf Adli bir dizi ziyaret için Van'a geldi. Van’ da sendika binasında il yönetimi ile bir araya gelen Yusuf Adli  açıklamalarında bu yıl yapılan 4/B sözleşmeli imam hatip Müezzin kayyum ve Kur'an kursu öğreticisi alım sınavlarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki komisyonlarda adaletsizlik yapıldığını dile getirdi. Diğer bölgelerde Komisyon başkan ve üyelerinin kendi eğitim  merkezlerinden olduğunu sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki komisyon başkan ve üyelerinin farklı illerden gönderilerek komisyon oluşturulduğunu söyleyen Adli; Bu şekilde komisyonların oluşturulmasının hakkaniyete uygun olmadığını dile getirerek geçen sene de aynı şekilde bütün bölgelerin sınav komisyon başkanları da sınav komisyonu üyeleri de kendi illerinden oluşmasına rağmen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Komisyon başkan ve  komisyon  üyelerinin tamamı farklı illerdeki eğitim merkezlerinden oluşturulduğunu söyleyen Adli geçen sene bizzat Diyanet işleri Başkanı Sayın  Prof.Dr.  Ali Erbaş’a  bu iki bölgeye haksızlık yapıldığını bu haksızlığın bir an önce kaldırılması gerektiğini dile getirdiğini buna istinaden Diyanet işleri Başkanı  Prof.Dr.  Ali Erbaş ‘ta geçen sene bu konuda bu iki bölgeye haksızlık yapıldığını ve bir dahaki sınavda bu haksızlığın ortadan kaldırılacağını söylemişti.    

Ancak bu yılda yapılan 4/B sözleşmeli imam hatip Müezzin kayyum ve Kur'an kursu öğretici alım sınavında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki komisyonlar yine aynı şekilde il dışındaki Eğitim merkezlerinden oluşturulmuştur.

Bu konuyu bizatihi hükümetin il milletvekillerine il başkanına ilettiğini bu konuda kendisine basın açıklaması yapma tavsiyesi verildiğini söyleyen Adli, konuşmalarına şunları ekledi: “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde sınava giren öğrencilere haksızlık yapıldığı kanaatindeyim bu nedenle 4/B sözleşmeli imam hatip Müezzin Kayyum ve Kur'an kursu öğreticisi sınavının hemen iptal edilmesini yeniden hakkaniyet çerçevesinde yapılmasını talep etmekteyim. Ayrıca bu bölgelerdeki komisyon başkanı ve üyeleri diğer illerden geldiklerinden dolayı bu bölgelerde sınava giren öğrencilerin puanları düşük tutulup diğer bölgelerde sınava giren öğrencilerin puanı yüksek tutulduğundan dolayı bu bölgelerdeki öğrencilerin yerleşme şansının çok düşük olduğu aldığımız duyumlar içerisindedir. Diyanet İşleri Başkanlığımıza şöyle demek istiyorum bu yapılan adaletsizliğin Başkanlığımıza yakışmadığını ve bu sınavın iptal edilmesini sınavın yeniden yakışacak şekilde yapılmasını ve puanları yüksek tutulan bölgelerin mercek altına alınarak neye dayanarak böyle yapıldığını açıklamasını talep ediyorum. Son olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum Sayın Cumhurbaşkanımız yıllardır bu bölgelerde yapılan ayrımcılığın ortadan kaldırılması için elinden geleni yaptığını biliyoruz, bu ayrımcılığı da göz önünde bulundurması gerektiğine inandığımız için Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya el atmasını bu sınavın iptal edilmesini yeniden sınav yapılmasını talep etmekteyim.

Din-Bir-Sen Genel Başkan yardımcısı Yusuf Adli 

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 5
  SEVDİM
 • 17
  ALKIŞ
 • 4
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 4
  KIZGIN
REGAİP KANDİLİNİZİ TEBRİK EDİYORUMÖnceki Haber

REGAİP KANDİLİNİZİ TEBRİK EDİYORUM

Başkan Erbaş, İslam aleminin üç aylarını tebrik ettiSonraki Haber

Başkan Erbaş, İslam aleminin üç aylarını...

Haber Yorumları

 • KADİR07-02-2022 00:35

  zanla yalanla dedikodularla en hassas kurumu yıpratmaya taan etmeye hiç kimsenin hakkı yok. diyanet personeline sendikacılık yapan bir oluşum bu bozuk kafayla ancak fitne ve zarardan başka bir katkı da sağlamaz. herkes ağzından çıkanı kulağı duymalı ve dedikodularla bir kurumu itham etmemelidir. aksi takdirde bu iftiranın altından kalkamaz

 • Abdullah06-02-2022 12:19

  Ya şanlıurfada adama Hafizliktan bir sürü soruyorlar çoğunu da okuyor sınavda giden aksi bir durum olmamasına rağmen 70 veriliyor.iki ihtimal var ;1.si ya komisyon arkadaşı kıskndı hafizligindan ötürü 2.si ya da egolarını tatmin ettiler.Dogu ve güneydoğuya yazik oldu kısacası.yine hükümte zararlari oldu komisynun.keske onlara da hafizliktan surdan burdan birde biz sorabilsek bakalım sağlamlar mı sordukları gibi!!!

 • Ahmet03-02-2022 04:15

  Ben şanlıurfada sınava girdim. Salona girdiğimden çıktığım dakikaya kadar kazandırmamak için ellerinden geleni yaptılar ve nihayetinde kazanamadık birde itiraz edemeyelim diye düşük puan verdiler ama ben hakkımı helal etmiyorum. Şanlıurfa 2. Komisyona hakkımı helal etmiyorum

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!