Halit Güldemir​​ daire başkanı oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Halit Güldemir​​ daire başkanı oldu
23.01.2020 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe ve Performans Daire Başkanlığı vazifesine tedviren görevlendirilen Halit GÜLDEMİR, 15.04.2020 tarihinde bu göreve resmen atandı. Daire Başkanı Güldemir'e yeni görevinde başarılar dileriz.

Diyanet İşleri Başkanlığının genç müfettişi Halit GÜLDEMİR daire başkanı oldu. Başkan GÜLDEMİR, tedviren görevlendirildiği Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe ve Performans Daire Başkanlığı görevine resmen atandı. Dini Haberler olarak Diyanet'in yeni daire başkanına görevinde başarılar dileriz. 

 

HALİT GÜLDEMİR KİMDİR? 

1982 yılında Bolu-Gerede'de doğdu. 1993 yılında Gerede 100. Yıl İlkokulunu bitirdikten sonra Gerede Merkez Kur'an Kursunda Hafızlığını ikmal etti. Gerede İmam-Hatip Lisesinden 1999 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. Erciyes Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Kelam Bilim Dalında “Ebu'l-Muîn En-Nesefî ve Seyyid Şerif Cürcânî'ye Göre Hüsn ve Kubh Meselesi" isimli teziyle 2011 yılında yüksek lisansını tamamladı.

2004-2006 yılları arasında Çankırı-Kurşunlu'da İmam-Hatip olarak görev yaptı. Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde düzenlenen İhtisas Programını 2009 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara-Polatlı'da İmam-Hatip olarak görevini sürdürdü. 2010 yılında Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürlüğüne Eğitim Görevlisi olarak atandı, aynı zamanda Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Program Geliştirme ve Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Daire Başkanlıklarında görev yaptı. 2011 yılı sonunda intisap ettiği Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında 3 yıl Müfettiş Yardımcısı ve 5 yıl Müfettiş olarak çalıştı.

23.01.2020 tarihi itibarıyla tedviren görevlendirildiği Strateji Geliştirme Başkanlığı Bütçe ve Performans Daire Başkanlığı vazifesine 15.04.2020 tarihinde atandı.

Evli ve iki çocuk babası olan Halit GÜLDEMİR, Arapça ve İngilizce bilmektedir.​​

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Ajanslar

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUNÖnceki Haber

HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Buhari ve Müslim’in sahihlerinde Üç Tür Hadis Çeşidi -1Sonraki Haber

Buhari ve Müslim’in sahihlerinde Üç Tür...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!