Kuveyt Peygamber (sav)’i gayrimüslimlere tanıtmak için sanal proje gerçekleştiriyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kuveyt Peygamber (sav)’i gayrimüslimlere tanıtmak için sanal proje gerçekleştiriyor
Kuveyt Al-Necate Hayırseverler Derneği'ne bağlı İnternet Propaganda Komitesi, Peygamber'i (sav) siber uzayda gayrimüslimlere ve Batı kamuoyuna tanıtmak için bir planın uygulandığını açıkladı.

El Enbiya gazetesinin haberine göre, Kuveyt Al-Necate Hayırseverler Derneği'ne bağlı İnternet Propaganda Komitesi Müdürü Abdullah El Duseri bu konuda şöyle söyledi: Bu komite Peygamber Efendimizi ve sünnetlerinin tanıtılmasını stratejik hedeflerinin en üstüne koymuştur. Tüm faaliyet ve projelerinde bu hedefi takip etmektedir. Bu amaçla, bir internet projesi uygulanmış ve 5'ten fazla uzmanlaşmış inançlar arası diyalog sitesinde Peygamber'i (sav) tanıtmak için (Fransız İslam karşıtlığına yanıt olarak) özel bir bölüm başlatılmıştır. Bu bölümde Hz.Muhammed'in (sav) sıradan bir kişi olmadığı ve onu onurlandırmanın dini bir zorunluluk ve nezaket göstergesi olduğu vurgulanmaktadır.

El Duseri, Peygamberin Sünneti üzerine özel bir bölüm ve Peygamber (asv) konusundaki kitapların Fransızca da dahil olmak üzere dünyanın çeşitli dillerine tercümesini içeren kapsamlı bir İslami İnternet Kütüphanesi planını da takip ettiklerini ve WhatsApp'ta Peygamber'i (sav) ve Peygamber (sav)’in sünnetini tanıtan özel promosyon kartları yayınladıklarını ifade etti.

Abdullah El Duseri, Al-Necate Hayırseverler Derneği’nin online propaganda komitesi şu anda Batı kamuoyu için Peygamber (sav) konusunda video klipler çekmeye çalışıyor, onlara İslam Peygamber'in (sav) önemli konumunu açıklıyor ve ona yapılan herhangi bir hakaret reddedilerek kabul edilemez olduğunu söyledi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Ajanslar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İslam’a ve Müslümanlara neden Hz. Peygamber üzerinden saldırılıyor?Önceki Haber

İslam’a ve Müslümanlara neden Hz. Peygam...

Camilerde dini görevlilerin eğitimi için Avrupa’da bir kurum kuruluyorSonraki Haber

Camilerde dini görevlilerin eğitimi için...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!