MBSTS-DHBT Sonuçları ne zaman açıklanacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MBSTS-DHBT Sonuçları ne zaman açıklanacak?
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Mesleki Bilgiler Seviye Belirleme Tespit Sınavı 10 nisan Cumartesi günü ve 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 11 Nisan Pazar günü yapıldı. soru ve cevapları ne zaman açıklanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 10 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınav soru ve cevap anahtarlarının ne zaman açıklanacağı merak edililiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Kovid-19 salgını nedeniyle 2021'e ertelenen 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) yapıldı. Kovid-19 salgını nedeniyle 2021'e ertelenen 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) saat 10.15'te başladı ve adaylara soruları yanıtlamaları için 60 dakika süre tanındı.

DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DİB DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

DHBT’ye giren adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Pek çok kişi ‘DHBT sonuçları ne zaman açıklanır?’ sorusunun cevabını araştırmaya başladı. DHBT sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin şimdilik bir açıklama yapılmadı. Konu hakkında açıklama yapıldığında haberlerimizde yer alacak.

Sınavlara giren adayların gözleri, geçtiğimiz dönemlerde 24 saat içinde soruların bir kısmı ve cevap anahtarını yayınlayan Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinde (ÖSYM) de.

Adaylar sınavlara ilişkin soru ve cevaplarını "Aday İşlemleri" sayfasından görebilecek.

Sınava giren adaylar merakını gidermek için hatırladıkları soruları ve cevaplarını forum-yorum sayfalarında paylaşarak sonuçlarını tahmin ediyor.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mehmet Boynukalın koronaya yakalandıÖnceki Haber

Mehmet Boynukalın koronaya yakalandı

İmam-Hatip Koronavirüs Sebebiyle Vefat EttiSonraki Haber

İmam-Hatip Koronavirüs Sebebiyle Vefat E...

İslamda Buluşalım

Haber Yorumları

 • H.a12-04-2021 17:12

  Dhbt sınavına giren arkadaşlar. Allah Kuran'da aşağıdakilerden hangisine yemin etmemiştir. Sorusu hatalı görülüyor. Çünkü İslam ansiklopedisi Aksamül Kuran maddesinde "Allah Hz. Peygambere yemin etmiştir" deniliyor. Sorunun cevabında ise Hz. Muhammed'e yemin etmemiştir şıkkı doğru kabul edilmiş.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!