6284 Sayılı Kanun Derhal Kaldırılmalıdır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
6284 Sayılı Kanun Derhal Kaldırılmalıdır
Yüce dinimiz İslam, tüm insanlığı dünya ve ahirette huzur ve saadete kavuşturacak ilkeler getirmiş ve peygamberler de bu hakikatleri en güzel şekilde tebliğ ve temsil etmiştir.

Yüce dinimiz İslam, tüm insanlığı dünya ve ahirette huzur ve saadete kavuşturacak ilkeler getirmiş ve peygamberler de bu hakikatleri en güzel şekilde tebliğ ve temsil etmiştir. Bu bağlamda insanın temiz fıtratına aykırı, onur ve haysiyeti zedeleyen, aileyi ve toplumu tahrip eden, yeryüzünde ifsada sebep olan her türlü tutum, tavır, söylem ve eylem de son ilahi kitap Kur’an-ı Kerim’in fermanıyla yasaklanmış ve âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAS) de sünneti seniyyesiyle insanlığı bu tür fenalıklardan sakındırmıştır.

Bu bağlamda, anayasal görevi “toplumu din konusunda aydınlatmak” olan bir teşkilatın başkanı olarak Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş, geçen Cuma günü, fıtratı, nesli, aileyi, toplumu tahrip eden zina ve diğer tüm sapkınlıklarla ilgili Allah’ın emirlerini ve İslam’ın ilkelerini milletimize hatırlatmıştır. 

Bu durum karşısında, bazı kişi ve grupların nezaketten ve güzel ahlaktan ve evrensel değerlerden yoksun açıklamaları haddi aşan saygısız bir davranıştır; asla kabul edilemez. Bu davranış, saplandıkları korkunç cehaleti gösterdiği gibi, hoyrat bir şımarıklık ve küstahlığı da ortaya koymaktadır. Nitekim bir baro adına yapılan çirkin açıklamada; getirdiği adalet ve merhamet ilkeleriyle tüm zamanlara rehberlik eden yüce dinimiz İslam ve onun kitabı Kur’an-ı Kerim’e “çağdışı” yaftası vurularak aziz milletimizin inancına hakaret edilmiş, “8-9 nesil öncesinin dogmatizmi” gibi bilgi ve edepten yoksun bir ifadeyle ecdadımız aşağılanmıştır. “Ellerinde meşalelerle meydanlarda 'cadı' diye kadın yakma” gibi bir cümleyle, bu topraklarda hiçbir zaman var olmamış ve Avrupa’nın karanlık tarihine ait sapkınca bir tutum, milletimizin göz bebeği bir kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığının başkanı için kullanılmıştır.

Bu sorumsuz, saygısız, cahilce, tefrikaya dayalı, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyen açıklamayı şiddetle kınıyoruz. İnancımıza ve ahlakımıza yönelik kin ve nefrete dayalı bütün yaklaşımları lanetliyoruz.

Ayrıca başta 6284 sayılı kanun olmak üzere inanç değerlerimizle çelişen, kültürel ve ahlaki yozlaşmaya meşruiyet sağlayan ve toplumsal bünyemizi tahrip eden tüm mevzuatın derhal gözden geçirilmesini ve milletimizin inanç değerlerine uygun şekilde düzeltilmesini yetkililerden talep ediyoruz.

Ülkemizin saygın bir kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığının, sayın başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın açıklamalarını doğru ve yerinde buluyor ve destekliyoruz.

 

DİN-BİR-DER

Din Görevlileri Birliği Derneği

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul SözleşmesindenCesaret AlıyorlarÖnceki Haber

İstanbul SözleşmesindenCesaret Alıyorlar

Ankara Barosu Sapkınlığın Avukatlığına SoyunmaktadırSonraki Haber

Ankara Barosu Sapkınlığın Avukatlığına S...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!