ABD Soykırım Uygulayan Bir Ülkedir.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ABD Soykırım Uygulayan Bir Ülkedir.
Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonuna ilişkin Türkiye'ye bazı yaptırımlar getirilmesini öngören yasa tasarısı ile ABD’nin Ermeni Soykırımı iddialarına ilişkin tasarının Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt çok sert bir açıklama yaparak ABD’nin, dünya barışını tehdit eden terörist bir ülke olduğunu söyledi.

ABD, ÇOCUKLARI, KADINLARI, YAŞLILARI KATLEDEREK SOYKIRIM UYGULAYAN BİR ÜLKEDİR

Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik operasyonuna ilişkin Türkiye'ye bazı yaptırımlar getirilmesini öngören yasa tasarısı ile ABD’nin Ermeni Soykırımı iddialarına ilişkin tasarının Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt çok sert bir açıklama yaparak ABD’nin, dünya barışını tehdit eden terörist bir ülke olduğunu söyledi.

Kabul edilen tasarıyı tarihin saptırılması olarak niteleyen ve Türkiye’nin Osmanlı arşivlerini açarak incelenmesi çağrısında bulunmasına rağmen emperyalist devletlerin bu çağrıyı dikkate almadığını belirten Türüt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Tasarı tarihi gerçeklerden uzak, taraflı ve siyasidir

“ABD Başkanlarının her döneminde Ermeni Soykırımı tasarısı gündeme gelmiş, ancak tasarı Meclis’ten geçmemişti. Geçse bile Başkanlar onaylamamıştı. Tasarı tarihi gerçeklerden uzak, taraflı ve siyasidir. Tarihçilerin ve araştırmacıların incelemelerine muhtaç bir iddiadır. Tasarının, Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeydoğusuna yaptığı operasyonla ilgili olduğu dünyanın malumudur. Teröristleri himaye edebilmek, ABD ekonomisini kurtarmak, iç siyasette sıkışan Trump’ın rahat nefes almasını sağlamak ve Ortadoğu’da petrol yataklarını kontrol etmek amacıyla Türkiye’yi sıkıştırmaya yönelik kirli bir siyasetin ürünü ve şantajdır. Tasarı senatodan geçmese bile Trump’ın bu tasarıyı onaylayacağını düşünüyoruz. Nitekim Kudüs’ün, İsrail’in başkenti olmasını sağlayan kararı ve attığı imzayı unutmadık.

Trump yönetimindeki ABD, oyuncak köpeklerini imha etmez.

ABD, dünya barışını tehdit eden terörist bir ülkedir. Terör örgütleri kurarak finanse eden ve özellikle Müslümanların katline yönelik kirli projeleriyle nefret uyandıran bir ülkedir. ABD Başkanı Trump’ta ABD’nin gelmiş geçmiş en kirli geçmişine sahip başkanıdır. Ahlaktan yoksun, kendini beğenmiş, devletlerarası nezaket kurallarını hiçe sayan, terörizmi meşrulaştırmaya çalışan zeka tembeli bir insandır! Din adına kelle kesen, kadınlara tecavüz eden, kadınları satan ve bunu İslam dinine mâl etmeye kalkan dinsiz Bağdadi’nin öldürüldüğünü açıklayan Trump ile Bağdadi’nin birbirine ne kadar benzedikleri ortadadır. Trump’ta Bağdadi kadar suçlu ve tehlikelidir! IŞİD terörünü kullanarak Ortadoğu’da kaosu hakim kılan ABD, Suriye’nin toprak bütünlüğüne göz dikmiş, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini kontrol altına almak için ruh ikizi Bağdadi’yi kullanmıştır. Kullanım süresi dolan Bağdadi’nin öldürüldüğünü açıklaması dünyaya inandırıcı gelmemiştir. Bin Ladin’in de öldürüldüğü ve denize atıldığı açıklanmış, ancak cesedini gören olmamıştır. Bağdadi’nin de cesedini gören olmadı. Bir gün FETÖ lideri başpapazın da öldürüldüğü açıklanırsa şaşmayacağız! Trump yönetimindeki ABD, oyuncak köpeklerini imha etmez. Tekrar ihtiyaç duyulana kadar bir köşe de beslemeye devam eder. IŞİD denen terör örgütünü kurarak Bağdadi gibi bir celladı Müslümanların başına bela eden ABD’nin dünya barışını tehdit eden tehlikeli oyunlardan vazgeçmesi çağrısında bulunuyoruz.

ABD, çocukları, kadınları, yaşlıları katlederek soykırım uygulayan bir ülkedir.

Liderlik vizyonundan yoksun Trump’ın kirli geçmişine baktığımız zaman şaşırmıyoruz. Kızılderelilere soykırım uygulayarak ellerinden topraklarını alan, mikrop bulaştırarak toplu ölümlerine neden olan, Afrika’da siyahilerin topraklarını gasp eden, köle yapan, kadınlarına, çocuklarına ahlaksız uygulamalar da bulunan ABD’nin kirli geçmişi hâlâ hafızalarımızda tazeliğini korumaktadır. ABD, çocukları, kadınları, yaşlıları katlederek soykırım uygulayan bir ülkedir. Erdem yoksunu Trump’ın, ahlaktan, merhametten ve insani değerlerden soyutlanmış ülkesiyle aynı ruha sahip olmasını yadırgamıyoruz! Almanya milyonlarca Yahudi’yi katlederken Türkiye merhamet ederek kurtarmıştır. 1915 tehcirinde yolda ölen Ermenileri koruyamadıkları için ölümlerine neden olan asker ve subaylar yargılanarak ceza almış, kimisi idam edilmiştir. Bu tarihi gerçekler arşivlerde incelenmeyi beklemektedir. Hâl böyle iken ABD’nin, Ermeni Soykırımı iddialarını Temsilciler Meclisi’nde oylaması bile tarihi bir utançtır. Bu, ABD’nin müttefiki Türkiye’ye karşı hasmani tutumunun teyididir. Millet olarak ABD’nin bu tutumunu ve Trump gibi bir ABD Başkanının aldığı kararları unutmayacağız. ABD’yi Türkiye’ye karşı aldığı tutum ve yanlış kararları nedeniyle şiddetle ve nefretle kınıyoruz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet 01.11.2019 Tarihli Cuma HutbesiÖnceki Haber

Diyanet 01.11.2019 Tarihli Cuma Hutbesi

2020 yılı için Hac ön kayıtları başlıyorSonraki Haber

2020 yılı için Hac ön kayıtları başlıyor

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!