Turgut Erhan'ı Tanıyalım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
Turgut Erhan Özgeçmişi.... 1969 yılında Akdağmadeni’nde doğdu. Çiçekli Kasabası İlkokulu’ndan mezun oldu.

1969 yılında Akdağmadeni’nde doğdu. Çiçekli Kasabası İlkokulu’ndan mezun oldu. İlkokuldan sonra iki yıl süreyle özel hocalardan Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri aldı. Yozgat İmam-Hatip Lisesinde bir yıl, Sorgun İmam-Hatip Lisesinde iki yıl okuduktan sonra, Ankara-Mamak İmam-Hatip Lisesinden 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girerek 1995 yılında mezun oldu. İlahiyat Fakültesinde öğrenciyken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açmış olduğu İmam-Hatiplik sınavını kazanarak, 1991 yılı başından itibaren Kayseri-Hacılar Karpuzsekisi Köyü Gerbula Çiftliği Camii İmam-Hatibi olarak göreve başladı. Ardından Kayseri-Hacılar Merkez Armutluk Camiinde görev yaptı. Askerliğini İzmir Narlıdere’de tamamladı.
Asker dönüşü Konya Selçuk Eğitim Merkezi Müftü ve Vaizler İhtisas Kursu sınavını kazanarak, Konya il merkezine Din görevlisi olarak atandı. Bu görevde iken Konya merkez camilerinde merkez vaizi olarak görev yaptı. Kısa sürelerle de olsa Van ve Manisada’da geçici merkez vaizliklerinde bulundu.
Konya Selçuk Eğitim Merkezinden mezun olduktan sonra 1999-2003 yıllarında Şırnak-Güçlükonak İlçe Müftülüğü yaptı. Ardından Hollanda-Alkmaar da Din Görevlisi olarak bulundu. Yurtdışı görevi dönüşü bir süre Kayseri Merkez Vaizliği yaptı. Kayseri Merkez Vaizi iken aynı ilin Yahyalı ilçesine Müftü olarak atandı. Burada 2007-2011 yılarında görev yaptıktan sonra Talas ilçesine atandı.
Birçok Konferans, Panel ve Seminerlerde konuşmacı olarak görev aldı. Mahalli gazetelerde makaleleri yayımlandı, yazılar yazdı ve yazmaktadır. Ulusal ve yerel kanallarda konuşmalar yaptı ve halen yapmaktadır. Görev süresince yaptığı hizmet ve çalışmalardan dolayı defaatle kademe ilerlemeleri, teşekkür, takdirname ve başarı belgeleriyle taltif edildi.

2011 yılından bu yana Talas ilçe Müftülüğü yapan Turgut Erhan, resmi gazete yayınlanan 03.11.2015 tarihli 2015/632 Karar Sayısı ile Batman il Müftülüğüne atanı.  yapmakta olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler:

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Twitter'da önemli değişiklikÖnceki Haber

Twitter'da önemli değişiklik

Turgut Erhan Batman İl Müftülüğüne AtandıSonraki Haber

Turgut Erhan Batman İl Müftülüğüne Atand...

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!