Bu Çağda Bu Kafa Ne Diyelim?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu Çağda Bu Kafa Ne Diyelim?
Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’ın, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Enver Aysever ile ilgili açıklaması:

Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Enver Aysever, 12 Mart 2020 Perşembe günü; “İnsanlığın korkacağı esas virüs siyasal İslamdır!” başlıklı yazısında; Ya hekimler ya imamlar!...Bu ülke tarikatlara, cemaatlere, Diyanet’e milyarlar harcıyor. Soruyorum; bu adamlardan hangisinin zerre faydası var topluma, insanlığa? Kaynaklar boşa harcanıyor. İmam yetiştirmenin boş iş olduğu, yaratana avuç açarak bir yere varılamayacağı kanıtlarıyla ortada işte! …. Sonuç; ülkenin imama hiç ihtiyacı yok ama yetişmiş hekime susamış haldeyiz.” İfadelerini kullanmıştır.

Bugün, bütün dünya corona virüsle mücadele etmektedir. İnsanlık, bu sıkıntıdan kurtulmanın ve en az zararla atlatmanın çabası içerisindedir.

Ancak, hiç alakası olmadığı halde, Enver Aysever’in “Hekim mi? İmam mı?” gibi bir karşılaştırma yapmasını anlamak mümkün değildir.

Bir yerleri veya birilerini eleştireceğim diye; Cumhuriyetimizin en güzel kurumlarından ve Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 96 yıl önce kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’nı tartışma alanına çekmesi anlaşılır gibi değildir.

İmam yetiştirmek boş iş değildir Sayın Aysever. Bu ülkenin doktora, öğretmene, polise, askere ve bütün çalışanlara ihtiyacı olduğu gibi, din görevlilerine imamlara da ihtiyacı vardır. Gerçekleri ve milletimizin hassasiyetlerini yazacak yazarlara da ihtiyaç vardır sayın Aysever.

Bütün milletimizin ve insanlığın virüs tehdidinden kurtulmanın yolunu ararken, imamı hekimle çatıştırmaya çalışmak, kimseye bir şey kazandırmaz Sayın Aysever.

Sayın Aysever için kendi deyimiyle, Diyanet’e ve imama ihtiyaç olmayabilir.

Ancak, milletimizin kahır ekseriyetine ve bütün insanlığın da Diyanet gibi güzide bir kuruma, gece gündüz özveriyle hizmet eden imamlara ihtiyacı vardır.

Sizden özür de beklemiyoruz sayın Aysever. Sadece, bu çağda böyle bir kafanın olmasına da anlam veremiyoruz.

Kimi ve neyi eleştirecekseniz eleştirin, Diyanet’i ve imamları aracı olarak kullanmayın yeter.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

 

Kaynak:Dini Haberler


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyanet çalışanlarına ikinci sınıf muamelesiÖnceki Haber

Diyanet çalışanlarına ikinci sınıf muame...

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu OlsunSonraki Haber

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

İslamda Buluşalım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!